Listopad 2011

Ukradený - prchavý chvilky [Listopad 2011]

30. listopadu 2011 v 12:38 | Sikki |  Brko
Pohledy se střetly
a mě z těch pocitů
už na věky věků zbyla v hlavě jenom kocovina.
Zlodějem nad ránem
a v každej nesprávnej čas.
Kuplířem z bolesti doteků...
to je to všechno co chci.
Vem si to sám ďas!
Zlodějem nad ránem
a každou nesprávnou chvíli,
v momentech útěků,
v setinách kdy ztrácíš svou míli.

Fact O1: Naposledy víc než jednou!

29. listopadu 2011 v 19:01 | Sikki |  Facts about her
Asi vás napadne, že to nedává smysl. - Ten titulek. Smysl to dává, pokud jste já. Říká se: "Do stejný řeky dvakrát nevstoupíš." ..ovšem na mě to nikdy nefungovalo. Čas od času si sice řeknu, to a tohle už nikdy víc neudělám. A pak na to většinou zapomenu. Někdy to výjde, někdy ne. Jsem si jistá, že by mě asi víc štvalo, že jsem to-něco nezkusila napravit. Tak to by bylo obecně.
Tenhle první fakt o mě chci, ale věnovat spíš tomu kde se vzala ta tři stěžejní slova:
SIKKI - TOTAL - RIOT.

MoR 2012

29. listopadu 2011 v 14:55 | Sikki |  Hudební koutek
Jop! Zážitky z Mástru 2011 se nestihly ještě pořádně vztřebat (teda aspoň u mě) a už je to tu zas. Obsazení pro následující MoR. Upřímně? Chtěla bych se těšit, ale pokaždé když se na tuhle akci těším ...tak se něco pohnojí a sedím doma na prdeli .. nebo hůř, v práci. Takže budu na oko dělat, že se mě to vlastně až zas tak moc netýká a třeba ty KAMELOT!! konečně uvidím. =D

Tichá Dohoda - Večírek osamělých srdcí

28. listopadu 2011 v 15:45 | Sikki |  Hudební koutek
Inteligentní, svým způsobem nadčasové, krásné a pravdivé ...a napadá mě mnohem víc "synonym" pro vyjádření mých pocitů z téhle písničky, ale ono to mluví samo za sebe. Když uslyším Blanku Šrůmovou zpívat: "Nebe je vínový a všude kolem leží sníh.." ráda se zastavím, zadívám se kolem a představuju si svůj život bez starostí, ha ha. A když pak přejde do refrénu: "..vím, že na mě pořád myslíš, že máš mě pořád rád. Já nemám vrásky z žádný lásky, udělej to jako já." Usměju se, někoho si představím ...a pravím, že mám vlastně skvělej život.
A vy víte co? I když často nadávám na tu českou pseudokulturu, pořád se u nás najdou lidé co dělají čest slovnímu obratu: *Co Čech, to muzikant.*

Návrat do času zdechlejch krys.

28. listopadu 2011 v 14:13 | Sikki |  De(bil)níček
Co to je za titulek? Ehm, ani já si občas do hlavy nevidím. Jsem dítětem dekadence, ha ha. Narodit se jako chlap o 150 let dřív, stala bych se prokletým básníkem ...nebo bych se o to aspoň pokusila. Ale.. díkybohu za elektřinu, Gibson Guitar Corporation a rychlovarnou konvici!
Ráno, telefon. Sakra kdo by telefonoval v o půl šesté ráno? Ano, nezvedám to! O 10 minut později, telefon. Sakra kdo by zvedal telefon za 5minut třičtvrtě na 6. Já! "Zdrhnul Ti pes!" Aha. Cože? ..no po (ne)náročném víkendu není nad to si v pondělí ráno zaběhat.
A už fakt zas chytám absťák.

No nic máme volno, deníčku. Takže dáme nějakou muziku, ne? Dopoledne běžel na Óčku "Mixxer extra" s XindlemX - jeho hity nějak nemusim, ale blbej není ..přičetla jsem mu +ové body za dobrej vkus.

Hjustne hlásim problém!

26. listopadu 2011 v 16:51 | Sikki |  De(bil)níček
Čas od času si opravdu přeju být splachovací, deníčku. Patnáct odstínů rudé až jsem se divila, že nevypouštim oheň. Abych nastínila situaci ...každej rok se u nás na *Mikuláše* udržuje tradice, že omladina obráží dům od domu a straší děti. A jelikož po určitou dobu tato (ne)povinnost padla na naši bandu snažim se to i letos organizovat. Všechno už je domluvený a najednou nás nějaká hysterická matka začne pomlouvat. No sorry, ale to si beru osobně! Nevadí mi ani tak to, že někomu nevyhovuje datum nebo čas, ale že ze mě někdo dělá přisírku a hospodskýho povaleče... Co hůř šeptá si to mě rovnou před nosem, ale do očí mi to neřekne. Něco tady škaredě smrdí! Tentokrát hodná nebudu..
Konstatuji, že jsem tatikovi diagnostikovala "topnou obsedantně-kompulzivní poruchu". Co to znamená? No, pokaždé, když spadne teplota pod bod mrazu, rozhodne se předělat topení v baráku. A TO JE KAŽDEJ ROK! Takže, když se ráno probudíte a potkáte v baráku tučňáka ...popřejete mu dobré ráno, vezmete si noviny, natáhnete jégrovky a skočíte si do kůlny pro běžky. Jako vrchol té nemoci pavažuji jeho dnešní akutní náštěvu veletrhu AquaTerm v tandemu s dědou.

UPDATE ~ [18:24]
Právě prodělávám stav těžké frustrace, ha ha. Mám na tu akci jít? Nemám na tu akci jít? Něco mi říká, že pravděpodobně o nic nepříjdu. Nebo taky jo. Už jsem tu kapelu neslyšela fak dlouho. Jenomže zas tam bude zakouřeno jak nechceš a já zas budu vyšilovat a nakonec mě to přemůže. Ty davy mě taky nelákají. Mám to kousek. Já nevim! Bléé...

G N' R - One in a Million

25. listopadu 2011 v 20:15 | Sikki |  Hudební koutek

Tahle písnička vyšla roku 1988, Guns N' Roses, na albu "G N' R Lies." Že je to skadba docela kontroverzní není třeba dlouze řešit. Osobně tu písničku žeru, je to dobrej rebelantskej koktejl rozmazlenejch rockovej hězdiček. Nic víc.
Well some say I'm lazy And others say that's just me Some say I'm crazy I guess I'll always be
Aby bylo mezi námi jasno, rozhodně neplánuju recenzovat cokoliv co se toho (čehokoliv) týká. Nesnášim ty kretény, kteří mají pocit, že je potřeba všechno škatulkovat, chápete muzika by neměla být ničím ohraničená .. a neexistuje na ni ten správnej recept. Je to jako osina v zadku, kterou musíte dostat ven a doufat, že to někdo pochopí. A mluvím především o té kde ještě pořád platí hlava&pata a dělají ji lidé - né mašiny!
To je to co žeru na starejch dobrej 70´s a 80´s ... Rock'N'Roll byl v plné polní, všichni se řídili podle hesla: "LIVE FAST, DIE YOUNG!" a když o tom zpívali ..bylo to od srdce .. jestli se to tak dá říct. To mi u současný muziky chybí... Samozdřejmě je spousta současných hudebníků co dělají dobrou muziku, ale dobrý neznamená dost dobrý. Přiznejme si barvu ty stračky co pouštěj na MTV ... no, prostě občas bych z toho mlátila hlavou do zdi.

Bez názvu ...a bez vytáček.

25. listopadu 2011 v 10:37 | Sikki |  De(bil)níček
Když jsem si před 20 min. (což je v době kdy začínám tohle psát) snažila vymnout minulou noc z očí zároveň mi došlo, že mě z té postele bude muset někdo dostat nasilím. No, to se nakonec i povedlo jelikož jenom já dokážu být svůj nejlepší nepřítel. Hlavou mi jde spousta myšlenek a mám prostě pocit, že je potřebuju vypustit. Proč? To netuším. Vím jenom, že musím jinak v pravém slova smyslu zešílím. Poprvé se doopravdy chystám psát bez obalu … o všem tom sajrajtu ve svém životě. Jedno velmi staré a moudré přísloví praví, že pod lampou je největší tma a já tomu bezmezně věřím. Věřim taky, že nakonec je člověk vždycky sám, věřím že pohádku v životě si člověk musí napsat sám - byť by měla nést grimovské znaky a věřím … no to je fuk. Prostě sám! To slovo mám napsaný na svým čele, v očích a jsem přesvědčená, že kdyby to někdo chtěl vidět tak i na prdeli.
Je to tady jak ve zkurveným feťáckým doupěti. Tma, smrad, zima ... nejsem si jistá jestli se vzbouřily i moje věci - každopádně můj bratr na tom má bezpochyb taky svůj podíl. Dneska je pátek. Díkybohu! Další 3 dny jenom spolu a z bytu bude kůlna na dříví ... bez dříví. Většinou si jdeme z cesty jenomže to můžou i tornáda … a ten brajgl, ha ha. Vídím to na den s muzikou. Gunsini (G N´R Lies -1988), to album miluju!
V žaludku mi škrunčí, ale nemám chuť něco sníst. Ten podělanej nikotinovej absťáček, kterej dobrovolně podstupuju mě nutí akorát okusovat si nehty. Což taky nemám smysl jelikož jsem je ostříhala, ..abych líp chytala struny. Výsledkem všeho je, že to zapíjím litrem kafe s cukrem a)abych se nějak probudila b)zahnala hlad ... dneska zkrátka neordinuji přátelé!