Nicholas Sparks ~ Milý Johne

17. února 2012 v 11:24 | Sikki |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna "2")
http://data.bux.cz/book/003/372/0033727/large.jpg
{LÁSKA ZNAMENÁ, ŽE JE PRO VÁS NĚČÍ ŠTĚSTÍ DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ VAŠE, I KDYBY TO PRO VÁS BYLO SEBEVÍC BOLESTNÉ}
Příběh vypráví o mladíkovi jménem John, který se snaží ve svém životě najít nějakou rovnováhu a tak se po bouřlivých letech rozhodne pro kariéru vojáka. Když pak konečně dostane volno a vrací se domů, aby navštívil svého otce, se kterým toho nikdy moc nenamluvil.. potkává také svůj osud, Savannah. Během dvou krátkých týdnů se z nich stanou přátelé. Zvlášť potom, co John skočí pro její tašku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkáních se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku a věrnost.
Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy..."Sbohem"
~
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
» Vlastně nevím. Prostě náhoda. Byla jsem u kámošky a náhodou o ni zavadila a když má někdo chorobnou písmenkovou nemoc.. je to pak jednoduché. Nicholase Sparkse jsem nikdy nečetla, ale viděla jsem vlastně skoro všechny filmy, které byly natočeny podle jeho knih (-> ať už dobrovolně nebo nedobrovolně). Z těch všeh bych vybrala asi nejznámější "Zápisník jedné lásky" nebo "Vzkaz v láhvi".
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
» Osudové volby.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
» Očekávat.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
» Já bych nechtěla být ani jedním z nich. Pravdou ale je, že bych si v hlouby duše přála, aby mě taky jednou potkalo to štěstí a já jednou uslyšela to pověstné "cvaknutí klíče v zámku". Tak jak popisuje Sparks, Johnovo setkání se Savannah.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
» Musím přiznat, že na můj vkus jsou takové to romanticky založené příběhy prostě příliš průhledné. Už na desáté stránce vím co se bude dít dál. Ale jestliže mám najít jedno positivum.. I na tu průhlednost to účel splnilo - já nekonečně světem ošlehaná a vyrovnáná osobnost, haha... u toho bulela jak čtyři želvy.
Ještě jednu věc bych vyšvyhla a to jak Sparks dokáže šetrně spatlat téma lásky, víry-křesťanství, tragických událostí a osudu v jeden kompaktní balíček.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovateli), ale třeba i v chování postav.
» Jak už jsem napsala, knížka se četla nenásilně, ale postrádala jsem v tom napětí. Prostě příliš průhledné zápletky.

75%

 


Komentáře

1 Ta Divná Ta Divná | Web | 17. února 2012 v 15:05 | Reagovat

Slyšela jsem, že je to prej docela dobrý no, ale asi bych na to nešla :D

K tomu dizájnu.. je pěknej, ale nějak se k tobě nehodí, mi příde.. O_o

2 Lauralex Lauralex | Web | 23. února 2012 v 20:54 | Reagovat

No tahle knížka teda neni průhledná, podle mě lidi, co jí vůbec neznají a nemají ponětí ani o filmu, by i čekali happy end.
Nicméně Sparks je bůh! Četla jsem od něj skoro všechno (u nás vydané), tahle je moje nejoblínenější!

3 Sikki Sikki | E-mail | Web | 23. února 2012 v 21:18 | Reagovat

Film jsem neviděla, pravda a jestli mě někdo nebo něco nedonutí tak ani neuvidím.
Je průhledná, zápletky jsou šíleně průhledný... (např. popis toho jak si John nerozumí s otcem a zmínka o tom co Savanah studuje - prásk. Savanah a její rodina její hodnoty- prásk. John a jeho pocity z Tima- prásk)a mohla pokračovat dál. I ta mě to neurazilo..naopak to bylo docela fajn čtení, ale za tím co jsem napsala si stojím. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama