Neil Gaiman ~ Kouř a zrcadla

31. března 2012 v 14:15 | Sikki |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna "2")
{SMYŠLENKY A ILUZE}
Ve vysoce imaginativní fantazii Neila Gaimana je možné všechno. Důkazem toho je tato neobyčejná sbírka povídek. Objevíte v ní zázračné vynálezy a podivuhodné postavy: postarší ženu, která ve starém krámku objeví svatý grál; vystrašeného chlapce smlouvajícího o svůj život se zlým trolem žijícím pod mostem u trati; mladý pár, který dostane svatební dar, jenž postupně odhaluje děsivé alternativy jejich manželství. Kouř a zrcadla omámí vaše smysly a dotkne se vás u srdce - a bude vás strašit ve snech. (oficiální text)
~

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
» Gaiman je dle mého.. vskutku spisovatelská persona, takže řekněme mám ráda jeho tvorbu a snažím se toho od něj přečíst co nejvíce.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
» Děsivá stránka fantazie.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
» Baf, muhaha!
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
» Opět se zde nemohu rozepsat o konkrétní věci jelikož jde o sborník povídek. Je to zvlášní všehochuť různých záhadností a to je na tom to super.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
» To opravdu velké positivum vidím hlavně v spisovatelském úmu Gaimana. Píše zvláštním trošku zvráceně humorně-děsivým způsobem. Zvlášť u téhle sbírky povídek mám místy pocit, že ho dokáží pochopit vlastně docenit jen naprostí šílenci, haha. Mezi genialitou a bláznovstvím je jen velmi tenká čára.. sbírka "Kouř a Zrcadla" obsahuje všechno: fantasy, horor, humor, poezii, pohádky, erotiku i detektivní zápletky ...šťastných konců se tady nedočkáte. Ovšem efekt se dostaví až v momentě kdy zjistítě, že nad tím vším přemýšlíte a ani nevíte proč.
Kdybych měla vybrat něco konkrétního vyšvihla bych povídky "Vymetač snů" (ta je velmi kratičká za to naprosto geniální), "Vražedná tajemství" (detektivka v městě andělů) ..tyhle dvě mě docela dostaly.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovateli), ale třeba i v chování postav.
» Nad negativem se musím ještě vážně zamyslet. Žádné mě totiž nenapadá. Sbírka má svoje světlé i stinné stránky. Něco člověk přečte očima a nic mu to nedá a jindy zas nemůže vypnout mozek zaujetím. Takže možná občasná nevyváženost.

89,9%

 


Komentáře

1 Evil Evil | Web | 3. dubna 2012 v 16:27 | Reagovat

zní zajímavě :-) teď jsem ale musela opustit "své" knížky a dát se do povinné četby.. nejlepší na tom je to, že za měsíc maturuju a přečetla jsem zatím jednu.. a další jen prolítla očima.. žádná z knih mě nezaujala.. a nebaví mě číst.. nevím proč.. :-( dopadne to se mnou zle..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama