Christopher Paolini ~ Inheritance

14. dubna 2012 v 17:52 | Sikki |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna "2")
{NA ZAČÁTKU BYLA NADĚJE A NA KONCI JE ODKAZ}

http://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/160419_big.jpg
Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamenem v lese. Nyní právě na nich závisí osud celé civilizace! Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. A ta nejtěžší bitva je přitom teprve čeká: musí se postavit samotnému Galbatorixovi. Aby zvítězili, potřebují být neskutečně silní a odvážní. Pokud to nedokážou oni, neporazí Galbatorixe nikdo. Druhá šance neexistuje. Jezdec a jeho drak došli dál, než se odvážil kdokoli jiný. Ale podaří se jim porazit samotného krále zla a obnovit v Alagaësii spravedlnost? A pokud ano, co budou muset obětovat? (oficiální text)
~
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
» No proč, proč... Protože jsem se konečně chtěla dozvědět jak to vlastně dopadne. (čti - jak to dopadne s Murtaghem, haha) 1.díl "Odkazu dračích jezdců" jsem si přečetla ještě na základní škole (safra, ten čas letí já nechytím ho ani vy) a jak to tak bývá s přibývajícími léty můžu říci, že knihy pana Tolkiena nikdy nic nepřekoná, ale právě příběh Eragona a dračice Safiry od Paoliniho ze mě udělal právověrného člena rodiny fantas-magorů. (R.I.P. fórum Alagesie.net)
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
» Nadvláda osudu.. (Domia abr Wyrda)
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
» Dovršit..
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
» Po zralé úvaze bych byla asi nejraději drakem, Safirou. V případě vzdoru protistrany si zní prostě udělat špekáček, tomu říkám přistup k životu. Když tak nad tím uvavžu občas se tak i chovám... sice jsem ještě nikdy nikoho nesežrala, ale lhala bych kdybych řekla, že jsem si to aspoň nepředstavoavala.
Pokud existuje nějaká postava, kerou bych nechtěla být byla by to asi Nasuada. Nikdy se mi moc nelíbila. Možná je to dané tou mou averzí vůči autoritám a politikům. (malej anarchista) Mimochodem nechtěla bych být ani v kůži Galbatorixe. (není to stranda, když je na tebe nasranej celej kontinent)
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
» Pro dost lidí to bude trochu podraz, ale mě se líbí, že si Paolini některé věci nechal ještě pro sebe a nerozuzlil všechny záhady. Třeba příběh bylinkářky Angely atd. A tak není výloučené, že se do Alagaesie ještě někdy v budoucnosti vrátí.
Taky mám neodkladnou potřebu psát o tzv. okecávaní. V tom se Paolini docela vyžívá. (asi proto je tak knížka tak tlustá) Proto v tomhle ohledu si člověk udělá představu o věcech a místech v Alagaesii.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovateli), ale třeba i v chování postav.
» Je to velká tlustá bichle a nechce se mi vměstnat do knihovničky.
Co bych tomu vytkla. No, sem tam ta přehnaná jednorázová duležitost nebo spíš přepínání postav. Ta je vážně na pytel. Dalo se očekávat, že postavu Rorana bude dál rozvíjet a ukáže další jeho stránky, ale zdálo se mi, že to bylo na úkor jiných postav. Osobně bych byla z knížky víc nadšená kdyby tak neokrouhal třeba toho Murtagha...

Hodnocení: - [86%]

 


Komentáře

1 Evil Evil | Web | 15. dubna 2012 v 16:12 | Reagovat

ooo.. ani nevíš, jak ráda bych sahla po nějaký svojí knížce.. a konečně se chci zbavit trýznění jménem povinná četba.. ano ano.. omílám to pořád dokola.. ještě navíc po tom, jak mi to zhnusila nadobro má třídní a ředitelka, prima :-D tak do toho :-D

2 Tazi Tazi | Web | 15. dubna 2012 v 17:24 | Reagovat

Hej, hrozně mě štve, že jsem od Tolkiena nic nepřečetla, i když máme doma starý vydání svou věží (ne, nemáme první díl :D)
Eragon mi vždycky přišel děsně super a rozhodně bych si chtěla přečíst i knížku^^

3 Beatrice LeMerle Beatrice LeMerle | Web | 15. dubna 2012 v 22:23 | Reagovat

Všetko to znie veľmi zaujímavo :D už aby som tú knihu mala :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama