Květen 2012

Masters of Rock 12´ po druhé

23. května 2012 v 11:44 | Sikki |  Hudební koutek
Nějak mi to nedá a já se musím vrátit k předchozímu článku.
Rozvedu předchozí příspěvek, abych vysvětlila svůj názor a rozhořčení do detailů.

Chtě - nechtě prostě to tak mám. Když se podívám na letošní lineup.. musím se smát, protože Pragokoncert opět zaválel. Jestliže máte aspoň trošku přehled o tom jaké koncerty se u nás pořádají (a nemusíte mít kdovíjaký přehled) hned v několika případech zjistíte, že nejmenované kapely u nás už !letos! koncert měly !aspoň jeden! Nehledě na to, že letošní lineup připomíná ty z minulých let a bla, bla, bla... už se opakuju. Pak se člověk diví, že u nás většina lidí poslouchá tenhle ten "mainstream" a o ostaním nemají ani páru. Já osobně ještě jenou uslyšet aktuální album Edguy tak mě rázem hospitalizují na oddělení místní psychiatrie.

Byla jsem obviněna, že si nevážim NW... tak by bylo na snadě říct jak já to s nima vlastně mám. Fanoušky Nightwish rozděluju do 3 skupin, ta první jsou ti co budou neustále sestřelovat Anette a srovnávat ji s Tarjou aniž by znali jejich součaný materiál (viz moje poznámky k Imaginaerum). Ta druhá to má přesně naopak a ta třetí je zbylejch 20% co NW vděčí za svoji příslušnost k posluchačům metalu a v současné době jejich kariéru úspěšně ignorují. Já mám to štěstí/smůlu patřit do té třetí skupiny.

Takže ne, nevážim si jich... jako headlinera. V tomhle pořadí už prostě nikdy víc! Potom debaklu z jejich předchozích vystoupení u nás (2009,..) .. na které jsem se třásla 7 let mi moje skepse prostě akorát dráždí nervy. Moje očekávání bylo veliké a o to větší bylo následné zklamání. "Jedinečná show pro ČR..", jo šou to teda byla lépe řečeno cirkus, ale hudbu asi nechali v letadle.
Proto je tohle sen ... to se mi na žádném zahraničním festu ještě nestalo.

Jelikož už jsem vychladla trochu mírněji uznávám, že uplná katastrofa to zas není. Kamelot, Tiamat, Arch Enemy,.. to se dá v některých případech i 100x dokola, haha.

Masters of Rock 12´: Nevim jak vy...

1. května 2012 v 10:03 | Sikki |  Hudební koutek

.., ale o mě se pokouší infarkt.

X. ročník mezinárodního open-air festivalu MASTERS OF ROCK oznámil dlouhoočekávané jméno hlavního tahouna letošního ročníku. Není jím nikdo jiný než...: "Celosvětově nejúspěšnější (FIN) metalová kapela posledních 10 let - NIGHTWISH!!! "
Jsem hluboce znechucena - opravdu hluboce. Nejenom, že letošní ročník, oznamenou skavadrou kapel, silně připomíná rok 2009, ale od krásného čísla deset... mnoho příznivců MoRu čekalo tak nějak... víc.
Zvažuji svoji neúčast (poprvé od roku 2008!!) jelikož mám jaksi neklamný pocit, že celý letošní ročník je jaksi výsměchcem celé desetileté éry MoRu ve Vizovicích.