Masters of Rock 12´ po druhé

23. května 2012 v 11:44 | Sikki |  Hudební koutek
Nějak mi to nedá a já se musím vrátit k předchozímu článku.
Rozvedu předchozí příspěvek, abych vysvětlila svůj názor a rozhořčení do detailů.

Chtě - nechtě prostě to tak mám. Když se podívám na letošní lineup.. musím se smát, protože Pragokoncert opět zaválel. Jestliže máte aspoň trošku přehled o tom jaké koncerty se u nás pořádají (a nemusíte mít kdovíjaký přehled) hned v několika případech zjistíte, že nejmenované kapely u nás už !letos! koncert měly !aspoň jeden! Nehledě na to, že letošní lineup připomíná ty z minulých let a bla, bla, bla... už se opakuju. Pak se člověk diví, že u nás většina lidí poslouchá tenhle ten "mainstream" a o ostaním nemají ani páru. Já osobně ještě jenou uslyšet aktuální album Edguy tak mě rázem hospitalizují na oddělení místní psychiatrie.

Byla jsem obviněna, že si nevážim NW... tak by bylo na snadě říct jak já to s nima vlastně mám. Fanoušky Nightwish rozděluju do 3 skupin, ta první jsou ti co budou neustále sestřelovat Anette a srovnávat ji s Tarjou aniž by znali jejich součaný materiál (viz moje poznámky k Imaginaerum). Ta druhá to má přesně naopak a ta třetí je zbylejch 20% co NW vděčí za svoji příslušnost k posluchačům metalu a v současné době jejich kariéru úspěšně ignorují. Já mám to štěstí/smůlu patřit do té třetí skupiny.

Takže ne, nevážim si jich... jako headlinera. V tomhle pořadí už prostě nikdy víc! Potom debaklu z jejich předchozích vystoupení u nás (2009,..) .. na které jsem se třásla 7 let mi moje skepse prostě akorát dráždí nervy. Moje očekávání bylo veliké a o to větší bylo následné zklamání. "Jedinečná show pro ČR..", jo šou to teda byla lépe řečeno cirkus, ale hudbu asi nechali v letadle.
Proto je tohle sen ... to se mi na žádném zahraničním festu ještě nestalo.

Jelikož už jsem vychladla trochu mírněji uznávám, že uplná katastrofa to zas není. Kamelot, Tiamat, Arch Enemy,.. to se dá v některých případech i 100x dokola, haha.
 


Komentáře

1 ratuska ratuska | Web | 23. května 2012 v 22:38 | Reagovat

No právě, ten zbytek je fajn :-). A hlavní je atmosféra, ta nějaký zklamání z Nightwish určitě rozpustí :-).

2 Evil Evil | Web | 24. května 2012 v 14:05 | Reagovat

já jedu na BA.. už potřetí.. snad mě nezklame ani letos.. budou tam moji milovaní Amon Amarth :-) jaká náhoda, dneska moje diskofilní mamka chtěla do empétrojky narvat Najtviš, jsem čuměla jak puk.. :D v pc mám od nich pět písní a stačí.. :-) ty, co se mi líbí a hotovo :-)

3 Amaranthes Amaranthes | Web | 27. května 2012 v 15:59 | Reagovat

Docela chápu tvé rozhořčení, vím, že hromadě lidem se line-up prostě nelíbí, ale když to vezmu ze svého pohledu jakožto někoho, kdo tam pojede poprvé, tak je to perfektní. Ne všichni lidé totiž mají čas během školního roku pendlovat do Prahy nebo do Zlína kvůli tomu, aby viděli své oblíbené kapely. A v neposlední řadě roste další metalová generace, která ještě většinu kapel, které tam letos jsou, neviděla (např. já).

Co se týče Nightwish, trochu se dalo čekat, že tam budou. Spousta kapel, které by si Pragakoncert chtěl jako headlinery, jsou bohužel na turné v Americe, nebo připravují novou desku a nebo nekoncertují vůbec. Uznávám, letos mi to přijde celé udělané narychlo.
Možná jsi zapomněla zmínit skupinu, kdy fanoušci Nightwish mají rádi skupinu jako takovou, jedno jestli s Tarjou, nebo s Anette.

Já jsem zcela upřímně ráda, že letos jsou Nightwish na MORu, jelikož jsem na ně chtěla jet do Prahy, ale bohužel to z časových a peněžních důvodů nevyšlo, jako většina koncertů, na které bych ráda zašla.
To samé s Edguy - minulý rok tu sice byli, ale já jsem neměla tu možnost na ně jet, takže jsem moc ráda, že je tentokrát uvidím.
A jejich nová deska není zrovna šálek mého čaje, ze začátku jsem ji nemohla vystát, ale dala jsem jí šanci a musím říct, že není zas tak hrozná, jak jsem si myslela. Každopádně staří Edguy u mně jednoznačně vedou.

Problém hromady lidí je, že všechno soudí na první poslech, nebo na pitomou kritiku. To se týká jak toho alba Edguy, tak i Nightwish. To, co bylo před třemi lety na Masters už je minulost, kapela se posunula dopředu a většina co byla na koncertě v Praze by ti řekla, že Nightwish (a hlavně Anette) byli naprost o super a o hodně se zlepšili.

Uznávám, že pro tebe to asi adekvátní headliner není (koneckonců pro dost lidí, kteří jezdí na MOR déle a pravidelně), ale nikdo už s tím nic neudělá. Proto taky nejsem zastáncem hádek na fóru MORu a na Faceboooku a vím, že kdybych byla skalní návštěvník MORu, tak by mě to nejspíš štvalo taky. Ale zase - nemusí tam jezdit, když je to pro ně tak hrozné a nemůžou ty kapely vystát. Je tu plno jiných festivalů, které by jim třeba sedly více ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama