Červen 2012

Trpasličí dumka: "Misty Mountains"

27. června 2012 v 14:03 | Sikki |  Odpadkáč
So.. jak jsem se dneska stihla dozvědět (a řádně zapsat za uši), třetí pravidlo přežití zní: "Představování trpaslíků v Bilbově noře je při uspávání dětí kontraproduktivní." Tak kdo další se těší na Hobita??! =))
"Far Over the Misty Mountains Cold,
To Dungeons Deep and Caverns Old,
The Pines were Roaring on The Heights,
The Winds were Moaning in the Night,
The Fire was Red, it Flaming Spread,
The Trees Like Torches Blazed with Light."

Foto: Cestou necestou ~ Krkonoše 2012

26. června 2012 v 14:16 | Sikki |  Odpadkáč
Jak jsem slíbila (a sliby se maj plnit nejen o Vánocích) přidala jsem pár fotek z mé nedávné cesty po Krkonoších - respektive hlavně pohledy z nejvyšší hory České Republiky, Sněžky.
Cestu na Sněžku ze Špindlu dopručuju všem, je to výlet na celý den, ale vidět ty šupáky dolů do údolí to stojí za tu námahu. Jo a hlavně se nezpomeňte namazat opalovacím krémem. Ono to dá rozum, že... To jenom já jsem naprostej ignorant a proto teď vypadám jak reklama na plot.

Sněhurka & Lovec [2012]

25. června 2012 v 21:03 | Sikki |  Vysledováno
Tady někdo po dlouhé době vyrazil mezi lidi a musím to mamce přičíst k dobru, že to nebyl zas tak špatnej nápad. Tímto jí oficiálně uděluji bludišťáka svaté trpělivosti, protože tahat mě po nákupech, kavárnách a kinech to chce vážně odvahu, haha. A teď k tomu filmu ...
~
» Původní název: Snow White and the Huntsman
» Žánr: Dobrodružný / Fantasy [127 min]
» Hrají: Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth, Bob Hoskins, Ian McShane, ...
» Režie: Rupert Sanders
» Hudba: James Newton Howard
» Hodnocení: - [85%]


» Obsah: Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)
~
» Osobní názor: Film je to celkem slušný, bratři Grimové by z něj tuším měli radost. Po hromadě ho drží především herecké výkony Charlize Theronové a Kristen Stewartové; naprosto perfektní vizuální stránka a parádní hudební podkres. Co bych téhle ďábelské pohádce přece jenom vytkla je málo prostoru pro Chrise Hemswortha, ..na to že lovce zmiňuje velmi tučně už název filmu.. nějak podezdřele mi do toho nesedl. A ti trpaslíci.. taky tam byli málo.. snesla bych mnohem víc těch jejich hlášek. Ale celkově to mělo drajv a já se rozhodně nenudila,.. v moři všech těch pohádek pro děti přišel konečně trochu temnější materiál.

Schovat se tam, kde máš jistotu, že tě nenajdou...

21. června 2012 v 23:47 | Sikki |  De(bil)níček
"Nic není rychlejší,než rychlost tvého odchodu, 100 mil za hodinu a žádné zpomalení na dohled, ale nemůžeš utéct sám před sebou. Můžeš si říct, že zapadneš jako žolík do karet, ale teď přeskakuješ jako stále dokola opakující se zlomená deska.
Jsi ten poslední, kdo by žádal o pomoc.."

Dneska jsem se zase byla v podvečer projít se psem k lesu. Kochat se pohledem na nebe v dálce zapadající slunce, vzduch těstně před bouřkou a víte vy co .. bylo mi fajn. Tyhle procházky jsou nešťastnější minuty z celého dne jaké prožívám, nedokážu si vybavit co jsem dělala předtím než jsem se začala starat o psa (dalé už jen jako Danni).
~
Teď poslouchám "Lullaby" od Nickelback, je to zajimavá písnička bez ohledu na to jakej komplexní náhled mám na jejich muziku. Je to hezká balada, smutná. Ne, vlastně je v tom kus takového hořkého optimismu - z každé sebehorší situace vede cesta jen musíš najít sílu po ní jít. Tak nějak mě události posledních měsíců nutí přehodnocovat priority a hlavně sama sebe vidím v úplně novém světle. Není to zrovna hezkej pohled. Takovej divokej vlk zahnanej do kouta. Ze všeho nejhorší je ta samota co umí křičet.
~
Mimochodem v Krkonoších bylo krásně. Bylo tak krásně, že jsem si blbec úplně nehorázně spálila ksicht, ramena, krk i nohy. Loupu se jak had, ale túra na Sněžku bájo. Miluju asfalt! (smích) Né, fakt se mi tam líbilo... až na to pivo za 45,- Kč. Úplně jsem zapomněla jaký to je v horách. Jezdím (..,když to čas dovolí) po skalách, hradech, ..ale na pořádné horské túře jsem nebyla vážně dlouho. Možná přidám i nějaký fotky ať se podělím o ten pohled.

Before the Dawn ~ Deadsong

19. června 2012 v 9:24 | Sikki |  Hudební koutek
Taky už je to pár let co se tahle finská skvadra objevila na scéně a od té doby mají na svém kontě už pěknou řádku alb. I tenhle fakt je příčinou toho, že se stali jednou z nejuznávanějších melodic death metalových kapel. Jejich náladovou depresivní a přesto dost agresivní hudbu bych trochu přirovnala k jejich krajanům Katatonia.
Charakteristický čistý zpěv Larse Eikinda se rychle stal jedním z hlavních poznávacích znaků Before the Dawn. (pozn.: V roce 2012 už tato skutečnost trochu pozbývá významu jelikož Eikind odešel z kapely před nahráním sedmého a zatím posledního alba.) O tu druhou stranu mince, chraplák se stará Tuomas Saukkonen, hlavní mozek a zakladatel kapely.
Skladba "Deadsong" pochází z alba Deadlight.. které vyšlo už v dubnu 2007.

Víte co nemám ráda...

18. června 2012 v 20:13 | Sikki |  Hudební koutek
Nadešel čas zase jednou napsat nějakou tu nemoudrou smyšlenku na téma:
METALISTI & ROCKEŘI: Lidi jako ty...
Pravděpodobně si teď dost naběhnu, protože sama nemám ráda, když mě někdo poučuje. Jenže to se nejde nenasrat. Když chce někdo o něčem mluvit nebo (právě) někoho poučovat měl by znát fakta a ty mít v tom lepším případě podložená nějakou tou zkušeností. A když to tak není tak i tohle zavaní chytračením a pozerstvím. Nebo snad ne?
Nezlobte se na mě, ale když mi někdo začne vyčítat, že jsem *** jelikož nemám ráda to a ono, protože poslouchám to a ono a ještě se u toho tváří ukřivděně... tak ho z odpuštěním pošlu do prdele.
Žeru všechny ty slečny a chlapce co milují Tobíska a trička Evanescence (nic proti jmenovaným interpretům).., zvlášť ve chvíli kdy začnou vyjmenovávat proč tu a onu kapelu milují. Nebo ty génie co strčí do počítače "Smells Like Teen Spirit" zremixují to a pak to v klubech pouští jako velkej hit co po něm za rok ani pes neštěkne. Taky ty true metalisty co zas neberou v potaz nic jinýho než to svoje. A ještě lepší to je, když ani o tom zhola nic nevědí. Hudba se poděla kam? Vkus se vytratil kam? Jedinečnost a osobytost se ztratila kam? Století pseudokultury a senzace v takové době žijeme, ale to jsem odbočila.
Škatulkování. Fuj! Chcete se chovat jako kovaní hudební teoretikové. Fajn. Tak si prosím zkuste doma na hrnce zabouchat: aspoň "Skakál pes přes oves."
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Malej update, protože si to vzal osobně někdo s kým to nemělo co dělat. "Tento článek věnuju ... a proč to neříct... člověku co si sedí na vedení. Příště až se stane to co dneska.. jeden z nás už na zkoušku chodit nebude muset."

Nemoudrá slova ~[0.1]

18. června 2012 v 17:09 | Sikki |  Facts about her
» Můj momentální stav? Je to teď všecko trošec napřesdržku, ale jak se říká ..co tě nezabije - to se tě pokusí zabít znovu. Tak na blázny. Ztracené existence. Rebely. Potížisty. Na ty, co nezapadají do šablony. Na ty, co vidí věci jinak...

Mudvayne ~ Forget To Remember

15. června 2012 v 1:16 | Sikki |  Hudební koutek
Klip a písnička k horové serii SAW. Bezvadná, nezávadná věc. Mudvayne jsem začala poslouchat teprve nedávno. Album "Lost an Found" je jejich zatím první-poslední počin, který stojí za vážnější a věcnější řeč.. na kterou se ovšem dnes necítím. Je to správně pošahaná písnička a kdo četl můj aktuální příspěvek do de(bil)níčku (!čti!) pochopí proč to sem dávám, haha.