MOR 12´ : Hello, is there anybody listening in the crowd..

30. července 2012 v 22:32 | Sikki |  Hudební koutek
Jsem na všechno sama a tak se nehodlám pouštět do vekých - hlavně vekohubých úvodů, haha. Půlka prázdnin v prdeli, ale nestěžuju si. Naopak. Namlouvám si, že je mi vlastně dobře jelikož ...VŽDYCKY může být hůř! Jak je u mě starým dobrým zvykem klín vyrážím klínem (jinak řečeno běhám z průseru do průseru). Teď se tomu aspoň můžu smát. Víte, ono je to někdy tak debilní, že by vám bylo dokonce líto, že jste u toho nebyli a nezažili to na vlastní kůži.

" I'll keep climbing higher."

A co Masters? Dobrá otázka. Psát nějaký report by u mě bylo letos nanejvýš tragické. Tak bych to shrnula do pár zásadních bodů. Ten první byl asi fakt, že jsem do Vizovic dorazila až v pátek dopoledne. Čtvrtek se totiž nesl v pracovním duchu ... místo "The Haunting" (KAMELOT) jsem s dětičkama pěkně pěla Beskyde kdo po tobě ide..


No, po 24 hodinové službě jsem nějak zabalila, nasedla do vlaku a následně usla. Po přesunu do areálu Likérky Rudolf Jelínek následovalo zděšení nad kvalitou letošního zvučení. Po nějaké chvíli strávené v blízkosti hlavní stage jsem se rozhodla, že svoje uši a mozek dál mučit nehodlám a radši zmučím peněženku. A to byla chyba. Nejenže po deseti pivech jsem byla stále trapně střízlivá, navíc se mi chtělo spát a to šílený nazvučení jsem vnímala pořád. Na EDGUY, který mimochodem nemusim, jsem si stoupla dopředu kde na mě furt padal nějakej ožralej pablb. O tom jak Tobinova skvadra hrála neřeknu zhola nic. Dokonce i ten zvukař mě v tu chvíli moc nezajímal. Skálopevně přesvědčená, že na PAIN prostě vydržím jsem začala srkat kofein. Želbohu výsledkem bylo akorát to, že jsem uvažovala o podpálení zvukařské věže a bez předchozího varování padla na hubu. V takový den hořce lituji, že jsem se vůbec narodila.

"I will touch the sky, as the eagle flies."

Naštěstí spánek léčí a tak další dny proběhly právě tak jak si MOR pamatuju z předchozích let. Střeleně. Muzika, dobrá parta a hlavně hodně neřízené zábavy. Tyhle akce dělají z lídí malinko zvířata, ale nějak mi to nevadí. Tuhle akci si budu pamatovat hlavně kvůli těm lidem. Ani to počasí ti pak nemůže zkazit dobrou náladu.

"On my way to be there. Right on top of the world!"

Obecně jsem už tak nějak domlela, ale co by to bylo za fesťák bez muziky. Letošní line-up byl prostě zarážející (?) . Takže jediný co se mohlo udát bylo překvapení či zázrak. Ten se nakonec nestal (i když?) přesto můžu říct, že bylo pár světlejch momentů. EXODUS viditelně a slyšitelně v pátek převálcovali všechny přihlížející a to i přes zásadní chybu, kterou jen tak nepřenesu přes srdce - přijeli bez Garyho Holta, srdce celé kapely. PAIN měli asi nejvíc doprasenej zvuk jakej jsem vůbec zaznamenala (a to už jsem vážně jen zaznamenávala), ale vidět Petera Tägtgrena v kazajce s jeho rozjetou "diskošou" to stálo za to vyčerpání. MILKING THE GOATMACHINE by donutili i mrtvé vrtět. Jejich brutální grindcore a kozlí masky mě hodně bavily. NIGHTWISH jednoznačně složili reparát. Uznávám. Jenže na prdel mě to teda neposadilo. Osobně mě nejvíc letos bavilo vystoupení DEATHSTARS. Na živo jsem je slyšela už po druhé, ale jejich muziku víc zaznamenávám až poslední rok.. takže nějaký soudy o tom jak jejich muzika splívá (tvrdí někeré zlé jazyky) a potřebují nutně novej materiál vynášet nemůžu. Za jeden z vrcholů Másters považuju TIAMAT! Nepotřebují ani ohníčky, ani projekci prostě žádnou show. Johan Edlund (kterej si po podiu ťapkal bosej) samozdřejmě v závěsu se svou bandou to pojak systémem: Přišel. Viděl. Zvítězil. a všechny ty rádoby hardcore hvězdy strčil do kapsy. Tak se to má dělat. Malej zázrak, tak jako Fénix z popela (a teď se dostávm k tomu "i když") se konal v podobě GOTTHARD. Nicu Maederovi skladám obrovskou poklonu! Ten chap mě dostal, chvilku jsem si myslela, že se hlas Steva Leeho (nechť je mu zem lehká) převtělil, ale ten chlap je někdo úplně jinej a to co dělá - dělá dost dobře. Pak už tu mám akorát ARCH ENEMY. Co k nim dodat, už jsou tu jako doma a opět to bylo na 110% (jen ten opět zprvu zmrvenej zvuk).


Mohla bych psát ještě o nějakej perličkách jakože ...víte kde jinde zaplatíte za jizvu jako má Harry Potter 150,- Kč? Skopněte na sebe hrnec česnečky ve Vizovicích. Skarifikace v Hellu je drahá, haha. Tak to by bylo k letošnímu MORu. Je to zanáma. Každej rok to říkám tak ani letos vyjímka nebude... nechť žije Masters of Rock 2013!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama