Září 2012

IN FLAMES ~ Deliver Us

30. září 2012 v 12:40 | Sikki |  Hudební koutek
Album "Sounds Of A Playground Fading" (2011), z kterého pochází tato skladba, je další ukázkou přirozeného vývoje IN FLAMES, když se ohlédnu zpátky jako dlouholetý posluchač, je to věc naprosto zjevná a né neočekávaná. Dříve záležitost jen mála znalých se dnes otevírá širšímu okruhu posluchačů. Postrádám tady tu nátlakovou agresivitu deathmetalové školy.. třeba z desky "Colony" ..tohle je víc.. jak to říct, vzdušné. Ovšem ten jedinečný kytarový sound tak typický pro IN FLAMES přetrvává a to je, řekla bych, jeden ze stěžejních důvodů proč je to jedna z mých nejoblíbenějších kapel. O písničce "Deliver Us" neřeknu už nic jiného než je součástí rozhodně zajímavého materiálu těchto ambiciózních Švédů, hodně chytlavé, úžasně vystavěné aranže.. .

Hoka Hey!

29. září 2012 v 10:00 | Sikki |  De(bil)níček
Oh my dear... no, I can do it better ...ohh my god! Well,.. jak jsem se včera přiotrávila tím nejlepším pivem na světě. Máme tu pravé, podzimní leč dost pošmourné ráno, před cca 20 minutama jsem hodila sprchu a teď se pokouším vymnout z očí minulou noc. Já bych spala!

A jak to bylo s tím přiotrávením? Vemu to zkráceně - pár mých znuděných přátel, indiánská hospoda plná anglicky mluvících studentů a já. Po dlouhé době jsem se vážně bavila, začalo to mým nevinným vtípkem, když jsem tu svou bandu (měli premiéru) poslala místo vrátkama do hospody.. schodama majitelům do bytu. Venku jsem sama dělala, že telefonuju, abych zjistila jak to dopadne... pak jsem byla proklínána celej zbytek večera. Co už, smích prodlužuje život - to mi nikdo vyčítat nemůže. Haha. Čirou náhodou byla ve vnitř nějaká anglicky mluvící omladina... typla bych si to na členy speleologické společnosti někde z tramtárie. Normálně já vám začínám dostávat pocit, že obarvit si ty vlasy na červeno nebyl ten nejlepší nápad na světě ..ono to šíleně přitahuje pozornost. Po třech pivech jsem ztratila veškeré zábrany oprášit svou ájinu.., když oni tam mají tak dobrou černou dvanáctku. Mlask. A tak se divím, že vidím .. Hokahey přátelé. Jdu si udělat něco na jídlo jelikož jak by řekl Gandalf:"..bubny, bubny zní v hlubinách" mého žaludku. Mordor tohle!

Tak domluv a zmizni!

7. září 2012 v 21:11 | Sikki |  De(bil)níček
A když je vše řečeno a vykonáno... Tak takle bych viděla svůj páteční večer. Celá moje existnece se potýká pouze s jedním jediným problémem a to jak přežít aniž bych musela někoho zabít. Energetičtí upíři jsou všude kolem - zaujali pozice vyčkávajíc na další můj tah a tak jako figurky v poli i já neustále hraju tuhle stupidní hru na honěnou za mamonem. Nedovedu si vybavit dobu kdy jsem byla vlastně šťastaná. Dneska, po velmi dlouhé době jsem si sedla u lesa do trávy a pozorovala jak zapadá slunce.. bylo to divný. Uvědomila jsem si jak moc jsem zahořkla ..nebo snad zhořklo všechno kolem?! A tak nakonec si říkám jestli si ty baterky nevybíjím sama; věčně v sobě hromadit mnohdy bezdůvodnej vztek, ta odměřenost vůči všem kolem ..a hlavně strach, že mi někdo naruší tu moji bublinu ve které si snažím lízat rány. Mizernej.. ani nevím co vlastně.
~
Teď bych to viděla na piánko »[PLAY] s Paradise Lost. Po dlouhé době si to páteční "svijánkování" dopřeju venku u krbu s kytarou. Ano, můj mazel mi schází ze všech těch zbytečností.. na který teď nemám vůbec čas, asi nejvíc. Stejně se obávám, že taky to podle toho bude vypadat. Ach, jak já ty páteční stavy miluju i nenávidím zároveň, haha. No, nejsem já přímo exemplární případ blížence - psychopata? Či spíš sociopata..