20DV | Den 04: [Ty & Muzika]

3. listopadu 2012 v 23:10 | Sikki |  Facts about her
Kdo má rád hloubku tónů chvění strun,
kytarou málem přišel o rozum.
Pokrevním bratrem bude jí dál,
ale čert nespí a můj anděl asi spal!
Hudba. To je to jedno slovo s mnoha význami co nikdy plně nevztřebám. Už ani nedohlédnu do doby před tím, než bylo co je teď, vlastně ani nevím jestli ta doba vůbec existovala. Ptala jsem se mámy a ta mi řekla, že "Come As You Are" jsem si broukala už, když mě kojila. Prošla jsem si vším co si dokážete představit pod pojmem Rock'N'Roll od toho běžnýho po to na co nejsem zrovna pyšná. Když s něčím dlouho žijete podepíše se to na vás.
~
Máma mě tedy odkojila při písničkách Kurta Cobaina a já se jí v pubertě odvděčila tím, že jsem se jako Cobain začala cítit. Jenže já chtěla dál a výš, když ono to zakázané ovoce nejlíp chutná. Tak se ze mě stal černej flek na jinak bělostné pověsti mé "drahé" povahy. A to, že mě tehdy táta bil jak žito, aby mi ten mozek sepnul vedlo akorát k tomu, že jsem si od něho k Vánocům na kolenou vyprosila kytaru. Dodnes z toho rozhodnutí mlátí hlavou do zdi. Za 3.500, - získal místo elegantní, blonďaté dcery neřízenou raketu země - vzduch. Hudba se pro mě stala srozumitelným jazykem tohoto světa, kterému jsem ani zamák nedokázala rozumět.

Hudba zjevuje cosi vyššího než filozofie. (Beethoven)

Na jednu věc si, ale vzpomínám dost dobře. Pamatuju si na letní večer jak jsem seděla na písku před naším domem a slyšela jak v dálce, za lesem, hrála živá kapela. Tu kytaru a ten text slyším ještě dneska: "..down down down, though the king lost his crown.." druhej den táta vyhrabal svoje staré desky, aby mi pustil originál od Accept. Našla jsem mezi nima taky Deep Purple, Pink Floyd, Aerosmith, Van Halen a další. Tím začala jedna z mejch dalších souvisejících vyšinutostí - na začátku bylo asi 20 LPéček ze "staré školy". Dnes těch LPéček mám něco málo přes stovku.
~
Co naplat, moje láska k muzice vzbuzuje v ostaních spíš děs. Holky se mě štítí, kluci se mě bojí a oba rody dohromady mě nechápou. Muzika se stala i jakousi hranicí mezi světem ve mně a tam venku. Myslím, že lidi kolem vidí na mně jen ten obal, zbytek je vlastně ani nezajímá. Pak jsou tady, ale i podobní lidé jako já. Blázni. Těch jsem se nikdy neděsila jsou totiž oddaní. S takovejma je mi fajn. Až na pár vyjímek je vidím jednou - dvakrát do roka, ale o to víc miluju to nadšení pro věc ať už jsou to koncerty, fesťáky, dvě piva v hospodě nebo hádky ve zkušebně.


Bez chlapů a sexu se obejdu, ale bez muziky?! To ne!
Tu potřebuju k životu víc než všechno ostatní na světě.
 


Komentáře

1 Evil Evil | Web | 4. listopadu 2012 v 18:25 | Reagovat

přesně tak.. to jsou slova :-) taky si nedovedu život bez hudby představit :-) taky jsem takovej blázen :-) až na rozdíl, že já vyrůstala na Depešácích a devadesátkách.. stejně metal zvítězil :-) napořád :-)

2 Spencer Spencer | Web | 4. listopadu 2012 v 18:31 | Reagovat

Ty tvoje fráze:Za 3.500, - získal místo elegantní, blonďaté dcery neřízenou raketu země - vzduch :-D  :-D  :-D
To nemá chybu :)
Ale tak aspoň vypadá trošku jako tvrdá holka, co poslouchá tvrdou hudbu. Dokážeš si předtavit mě? Takový skřítek, no sí to růžovou a řekne že má rád gothic metal :D V tu chvíli si ty lidi klepou na hlavu a říkají, sakra, tady není něco v pořádku ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama