Říjen 2014

KATATONIA ~ My Twin

26. října 2014 v 19:58 | Sikki |  Hudební koutek
Připadám si teď trochu jako v online dotazníku a mám tam povinnou kolonku: "Co si myslíte o tomhle?"
Tož to vezmem selektivně..
Singl My Twin pochází z alba The Great Cold Distance, které Švédům vyšlo v roce 2006, takže je to poměrně propraný materiál. Katatonia jsou, ale zkušení borci a jedni z nejlepších ve své třídě. Album se může zdát prvoplánově emočně laděné, ale jde jim to s takovou suverenitou, že jen málo který posluchač nepropadne emočnímu kouzlu. Klid, nenápadnost a kytarový kontrast to je My Twin.

and thats who i'm [002]

19. října 2014 v 12:29 | Sikki |  Facts about her
Jako dnes každý druhý i já trpím komplexem, ..nesnáším přirozenou barvu svých vlasů. Příroda mě obdarovala nevýrazným odstínem blond-hnědé. Takže moje vlasy si od puberty zažily svoje...ala chameleon. Svým způsobem jsem to barvení brala jako vzpouru proti konvenčním názorům svého otce. Po čase jsem se dostala k tomu, že červená je barva kterou jsem hledala. To, že i po pěti letech to někoho vytáčí je příjemný bonus. =D

hey • stoopid

9. října 2014 v 21:17 | Sikki |  De(bil)níček
Sesumírovat začátek tohle článku mi trvalo přibližně tak dlouho, jak je to z Prahy na Měsíc. Nejhorší je začít.. Když už někdo bloguje jako já 7 let je čím dál kritičtější k tématům svých článků. A neřikejte, že ne?! Za ty roky už jsem měla aspoň čtyři osobní domény, tři blogy o něčem (ne)zajímavém, dvě přezdívky a momentálně prožívám autorskou kocovinu. Kladu si otázku zda má cenu psát i ten deník, jelikož moje žití je prostě všední. I přes to jsem ráda, že tenhle blog mám. Vlastně mě ani nezajímá jestli sem někdo chodí hlavně, že mám místo kde si chodím odpočinout, kde si všechno urovnám. A když si to pak za čtyři roky přečtu můžu si říct jak smutný zvířátko jsem ...byla.
One look.
Could kill.
My pain.
Your thrill.

Někdy se musím hrozně přemlouvat, abych našla motor, který mě donutí udělat nějaké zasadní rozhodnutí. Zvykla jsem si na průměr a stačilo mi to na vytvoření asociální bubliny. Trvá, než mi věci dojdou, hlavně díky zmatku a bordelu, kterej mám úplně ve všem. Když už pak člověk zjistí co vlastně chce utečou dva roky a opět se nám to zamotává. Z toho plyne, že nejdřím musí člověk najít sama sebe a až pak může hory přenášet. Já to nejspíš neudělala spráně jelikož teď začínám vytahovat kostlivce ze skříně. A tak...


Dneska bylo venku hezky, procházela jsem se po práci v parku. Chybělo málo, abych zaběhla někde do hromady listí a začala vyvádět jako malá. Podzim mám nejraději, ty barvy a čersvej vzduch. Dokonce jsem si koupila i novej svetr červeno-černo pruhovanej ještě k němu hledám šál či šátek. [» IVAN KRÁL ~ Mám svůj stín] Jo, podzim miluju. K němu vztahuju všechno svoje vidění světa, tak trochu větrno a po ránu mlha.

Plán: zejtra nezaspat, přežít v práci!, večer tešing do kotle na hokej. Žádný po zápasový popijení!!! (Minulá sobota vystarala na několik měsíců dopředu. Fuj BURČÁK!) A v sobotu pěkně podívat na novej noťás. Teď si pustím ještě pár starejch vypalovaček a půjdu nejspíš spát. Jelikož ještě furt rozdejchávám oznámení letošního headlinera na MOR '15. Svět je v pořádku, asi už jenom v Glóbuse.