Hudební koutek

KATATONIA ~ My Twin

26. října 2014 v 19:58 | Sikki
Připadám si teď trochu jako v online dotazníku a mám tam povinnou kolonku: "Co si myslíte o tomhle?"
Tož to vezmem selektivně..
Singl My Twin pochází z alba The Great Cold Distance, které Švédům vyšlo v roce 2006, takže je to poměrně propraný materiál. Katatonia jsou, ale zkušení borci a jedni z nejlepších ve své třídě. Album se může zdát prvoplánově emočně laděné, ale jde jim to s takovou suverenitou, že jen málo který posluchač nepropadne emočnímu kouzlu. Klid, nenápadnost a kytarový kontrast to je My Twin.

KONCERT: Pretty Maids - It Comes Alive

12. srpna 2014 v 14:37 | Sikki
Není žádným tajemstvím, že období 70's a potažmo 80's je v hudební histori, asi to moje nejoblíbeňejší. Měla jsem štěstí a koncerty pár takovej kapel už jsem viděla, když pominu PM ..třeba takový Twisted Sister to je prostě něco co mě totálně vrátilo v čase a odrovnalo... mám ráda všechny ty nový zvuky moderního metalu a rocku, dvaceti minutový sóla co se kytaristi učí v posledním ročníku na konzervatoři, ale z těch dnes už často vetchejch dědečků na mě mluví surová svoboda..
Užívám si dovolenou, hell!

SKID ROW ~ 18 And Life

29. července 2014 v 19:11 | Sikki
Neuvěřitelné! Někdejší hlas slavných SKID ROW, Sebastian Bach vystupoval před několika dny na Moru a já se musela den předtím vrátit do své postele... Neuvěřitelné je, že jsem si nechala ujít takovou rockovou hvězdu, jsem na sebe nasraná! Zpěvák s neocenitelným hlasem, jeden z několika málo opravdových rebelů. Žijící, chodící a hlavně zpívající rocková legenda my zpívala skoro na dvoře.. a já si doma spala v peřinách. Nakopněte mě, prosím!
No a jestli ho neznáte jste roury, ale dám vám nápovědu: V seriálu Gilmorova děvčata ztvárnil postavu rockera Gila ;D (důkaz máte pod článkem).

CREED ~ With Arms Wide Open

25. června 2014 v 18:42 | Sikki
Už jsem o muzice úplně zapomenula psát..takže to dneska bude bez komentáře než plácnu nějakou kravinu.. prostě Creed, enjoy it!

VENEFICA ~ Chains

12. listopadu 2012 v 19:51 | Sikki
Je to vážný, měla bych psát o vážných věcech, měla bych dělat hodně jinejch věcí důležitějších než psát tenhle příspěvek. Ale nějak mě to netankuje. Přidám teda muziku - dnes od mejch krajanů (vlastně sousedů) VENEFICA. Moc klukům fandím a nejen proto, že Ray byl moje platonická láska =D, ale hlavně proto, že mají talent. (báj-d-wej kterej málo kdo v našich krajinách umí ocenit!!).


Tak teda VENEFICA feat. Eva Burešová a jejich novej (první) singl ke skladbě Chains z nového alba "Drowning Soul Syndrome". Pokud se nemýlím kluci mají teď s Evou dvě speciální vystoupení (VENEFICA UNPLUGGED EXCLUSIVE) jedno v Olomouci 8.12. a druhý v Praze 12.12. taky jsem je už viděla mezi prvníma potvrzenýma kapelama nového BASINFIREFESTu. Takže jestli chcete vidět mladou naději české metalové scény v akci neváhejte dvakrát.

No.. a k tomu klipu, kloci dobrý =D, akorát si teda myslim, že jste lepší muzikanti než herci =DDD.

Masters Of Rock 13'

9. listopadu 2012 v 0:22 | Sikki
Pamatuju si (a bude to už skoro rok) jak jsem se rozlobeně dívala na první uveřejněné kapely na MoR 2012 a taky jak jsem halekala na fejsbůku co to ten Pragokoncert s tímhle fesťákem chce udělat. A víte vy co? Všechny křivdy byly odpuštěny, protože už znám první letošní skvadry..

Trochu informací, které jsou všem (tedá té zběhlejší většině, ha ha) známé, ale pro pořádek. 11.14. července 2013 hostí areál Likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích (u Zlína)11.ročník největšího mezinárodního open-air festivalu v ČR , Masters Of Rock 2013. A co se Ronnie James Dio Stage týká čekají nás Accept, Lordi, EPICA, The 69 EYES, RAGE feat. LINGUA MORTIS ORCHESTRA, POWERWOLF, AMARANTHE, GRAVE DIGGER, BRAINSTORM, Leningrad Cowboys, Die Happy, Audrey Horne, ....etc. a co hlavně Tobias Sammet´s AVANTASIA!!!

PS: Děcka kua já se těším jak malej fagan - větší radost by mi udělala už jenom fotka s Cobainem.
PPS: Já z toho snad nepudu chrápat. Dám si tady vítěznej taneček a ráno rychle mrknu na net jestli se mi to čirou náhodou jen nezdálo.

UPDATE [18:42] ~ To o těch Masterplan to byl fake...škoda. Po-tom-to zjištění poupravuju svůj názor. Line-up opět jako stále opakující se zaseknutá deska, ale jedu, protože ta Avantasia mi udělala fakt obrovskou radost.

IN FLAMES ~ Deliver Us

30. září 2012 v 12:40 | Sikki
Album "Sounds Of A Playground Fading" (2011), z kterého pochází tato skladba, je další ukázkou přirozeného vývoje IN FLAMES, když se ohlédnu zpátky jako dlouholetý posluchač, je to věc naprosto zjevná a né neočekávaná. Dříve záležitost jen mála znalých se dnes otevírá širšímu okruhu posluchačů. Postrádám tady tu nátlakovou agresivitu deathmetalové školy.. třeba z desky "Colony" ..tohle je víc.. jak to říct, vzdušné. Ovšem ten jedinečný kytarový sound tak typický pro IN FLAMES přetrvává a to je, řekla bych, jeden ze stěžejních důvodů proč je to jedna z mých nejoblíbenějších kapel. O písničce "Deliver Us" neřeknu už nic jiného než je součástí rozhodně zajímavého materiálu těchto ambiciózních Švédů, hodně chytlavé, úžasně vystavěné aranže.. .

Kamelot ~ Soul Society

27. srpna 2012 v 20:20 | Sikki
Když se řekne KAMELOT našpicuju uši, a prisahám mačky kdybych se u toho viděla, v očích se mi budou nemilosrdně komíhat blesky. No a hlavně ve chvíli kdy zazní první tóny od těchto temných melodiků rozlije se ve mě pocit jakési spokojenosti. *evil smile* (Stejnej mám, když si užívám víno po opravdu kolosálně výborném obědě. Muwhaha.) Prostě takovou hudbu miluju - prostou , melodickou přitom precizní ve všech směrech. Jejich album "Epica" je jedním z těch které doma opatruju málem jako zlatej poklad, ale právě "Black Halo" z kterého pochází i skladba "Soul Society" je tím nejvíc oblíbeným v té škále všeho co poslouchám. Víc už o tom napsat neumím nebo spíš nemůžu, protože (jak jste si určo ráčili všimnout) můj názor není zcela objektivní ...do toho se sami musíte ponořit.
~
Mimochodem jediná kapela v line-up(u) Masters of Rock na kterou jsem se letos těšila a kterou jsem neviděla. I tak si nejsem jistá jestli se mi sestava v čele s novým zpěvákem bude líbit. Roye Khana jsem si postavila na piedestal ... a co mrkněte na ten záznám a dojde vám proč na něj hledim jak na svatej obrázek.

MOR 12´ : Hello, is there anybody listening in the crowd..

30. července 2012 v 22:32 | Sikki
Jsem na všechno sama a tak se nehodlám pouštět do vekých - hlavně vekohubých úvodů, haha. Půlka prázdnin v prdeli, ale nestěžuju si. Naopak. Namlouvám si, že je mi vlastně dobře jelikož ...VŽDYCKY může být hůř! Jak je u mě starým dobrým zvykem klín vyrážím klínem (jinak řečeno běhám z průseru do průseru). Teď se tomu aspoň můžu smát. Víte, ono je to někdy tak debilní, že by vám bylo dokonce líto, že jste u toho nebyli a nezažili to na vlastní kůži.

" I'll keep climbing higher."

A co Masters? Dobrá otázka. Psát nějaký report by u mě bylo letos nanejvýš tragické. Tak bych to shrnula do pár zásadních bodů. Ten první byl asi fakt, že jsem do Vizovic dorazila až v pátek dopoledne. Čtvrtek se totiž nesl v pracovním duchu ... místo "The Haunting" (KAMELOT) jsem s dětičkama pěkně pěla Beskyde kdo po tobě ide..


No, po 24 hodinové službě jsem nějak zabalila, nasedla do vlaku a následně usla. Po přesunu do areálu Likérky Rudolf Jelínek následovalo zděšení nad kvalitou letošního zvučení. Po nějaké chvíli strávené v blízkosti hlavní stage jsem se rozhodla, že svoje uši a mozek dál mučit nehodlám a radši zmučím peněženku. A to byla chyba. Nejenže po deseti pivech jsem byla stále trapně střízlivá, navíc se mi chtělo spát a to šílený nazvučení jsem vnímala pořád. Na EDGUY, který mimochodem nemusim, jsem si stoupla dopředu kde na mě furt padal nějakej ožralej pablb. O tom jak Tobinova skvadra hrála neřeknu zhola nic. Dokonce i ten zvukař mě v tu chvíli moc nezajímal. Skálopevně přesvědčená, že na PAIN prostě vydržím jsem začala srkat kofein. Želbohu výsledkem bylo akorát to, že jsem uvažovala o podpálení zvukařské věže a bez předchozího varování padla na hubu. V takový den hořce lituji, že jsem se vůbec narodila.

"I will touch the sky, as the eagle flies."

Naštěstí spánek léčí a tak další dny proběhly právě tak jak si MOR pamatuju z předchozích let. Střeleně. Muzika, dobrá parta a hlavně hodně neřízené zábavy. Tyhle akce dělají z lídí malinko zvířata, ale nějak mi to nevadí. Tuhle akci si budu pamatovat hlavně kvůli těm lidem. Ani to počasí ti pak nemůže zkazit dobrou náladu.

"On my way to be there. Right on top of the world!"

Obecně jsem už tak nějak domlela, ale co by to bylo za fesťák bez muziky. Letošní line-up byl prostě zarážející (?) . Takže jediný co se mohlo udát bylo překvapení či zázrak. Ten se nakonec nestal (i když?) přesto můžu říct, že bylo pár světlejch momentů. EXODUS viditelně a slyšitelně v pátek převálcovali všechny přihlížející a to i přes zásadní chybu, kterou jen tak nepřenesu přes srdce - přijeli bez Garyho Holta, srdce celé kapely. PAIN měli asi nejvíc doprasenej zvuk jakej jsem vůbec zaznamenala (a to už jsem vážně jen zaznamenávala), ale vidět Petera Tägtgrena v kazajce s jeho rozjetou "diskošou" to stálo za to vyčerpání. MILKING THE GOATMACHINE by donutili i mrtvé vrtět. Jejich brutální grindcore a kozlí masky mě hodně bavily. NIGHTWISH jednoznačně složili reparát. Uznávám. Jenže na prdel mě to teda neposadilo. Osobně mě nejvíc letos bavilo vystoupení DEATHSTARS. Na živo jsem je slyšela už po druhé, ale jejich muziku víc zaznamenávám až poslední rok.. takže nějaký soudy o tom jak jejich muzika splívá (tvrdí někeré zlé jazyky) a potřebují nutně novej materiál vynášet nemůžu. Za jeden z vrcholů Másters považuju TIAMAT! Nepotřebují ani ohníčky, ani projekci prostě žádnou show. Johan Edlund (kterej si po podiu ťapkal bosej) samozdřejmě v závěsu se svou bandou to pojak systémem: Přišel. Viděl. Zvítězil. a všechny ty rádoby hardcore hvězdy strčil do kapsy. Tak se to má dělat. Malej zázrak, tak jako Fénix z popela (a teď se dostávm k tomu "i když") se konal v podobě GOTTHARD. Nicu Maederovi skladám obrovskou poklonu! Ten chap mě dostal, chvilku jsem si myslela, že se hlas Steva Leeho (nechť je mu zem lehká) převtělil, ale ten chlap je někdo úplně jinej a to co dělá - dělá dost dobře. Pak už tu mám akorát ARCH ENEMY. Co k nim dodat, už jsou tu jako doma a opět to bylo na 110% (jen ten opět zprvu zmrvenej zvuk).


Mohla bych psát ještě o nějakej perličkách jakože ...víte kde jinde zaplatíte za jizvu jako má Harry Potter 150,- Kč? Skopněte na sebe hrnec česnečky ve Vizovicích. Skarifikace v Hellu je drahá, haha. Tak to by bylo k letošnímu MORu. Je to zanáma. Každej rok to říkám tak ani letos vyjímka nebude... nechť žije Masters of Rock 2013!

Before the Dawn ~ Deadsong

19. června 2012 v 9:24 | Sikki
Taky už je to pár let co se tahle finská skvadra objevila na scéně a od té doby mají na svém kontě už pěknou řádku alb. I tenhle fakt je příčinou toho, že se stali jednou z nejuznávanějších melodic death metalových kapel. Jejich náladovou depresivní a přesto dost agresivní hudbu bych trochu přirovnala k jejich krajanům Katatonia.
Charakteristický čistý zpěv Larse Eikinda se rychle stal jedním z hlavních poznávacích znaků Before the Dawn. (pozn.: V roce 2012 už tato skutečnost trochu pozbývá významu jelikož Eikind odešel z kapely před nahráním sedmého a zatím posledního alba.) O tu druhou stranu mince, chraplák se stará Tuomas Saukkonen, hlavní mozek a zakladatel kapely.
Skladba "Deadsong" pochází z alba Deadlight.. které vyšlo už v dubnu 2007.
 
 

Reklama