Vysledováno

Sněhurka & Lovec [2012]

25. června 2012 v 21:03 | Sikki
Tady někdo po dlouhé době vyrazil mezi lidi a musím to mamce přičíst k dobru, že to nebyl zas tak špatnej nápad. Tímto jí oficiálně uděluji bludišťáka svaté trpělivosti, protože tahat mě po nákupech, kavárnách a kinech to chce vážně odvahu, haha. A teď k tomu filmu ...
~
» Původní název: Snow White and the Huntsman
» Žánr: Dobrodružný / Fantasy [127 min]
» Hrají: Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth, Bob Hoskins, Ian McShane, ...
» Režie: Rupert Sanders
» Hudba: James Newton Howard
» Hodnocení: - [85%]


» Obsah: Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)
~
» Osobní názor: Film je to celkem slušný, bratři Grimové by z něj tuším měli radost. Po hromadě ho drží především herecké výkony Charlize Theronové a Kristen Stewartové; naprosto perfektní vizuální stránka a parádní hudební podkres. Co bych téhle ďábelské pohádce přece jenom vytkla je málo prostoru pro Chrise Hemswortha, ..na to že lovce zmiňuje velmi tučně už název filmu.. nějak podezdřele mi do toho nesedl. A ti trpaslíci.. taky tam byli málo.. snesla bych mnohem víc těch jejich hlášek. Ale celkově to mělo drajv a já se rozhodně nenudila,.. v moři všech těch pohádek pro děti přišel konečně trochu temnější materiál.

GoT "2" Teaser CZ transcript ~ "Shadow"

30. ledna 2012 v 12:06 | Sikki
Možná se mezi vámi najde někdo kdo tenhle příspěvek ocení stejně jako já, když jsem dnes ráno našla na fejsbukové zdi nový tease k druhé řadě seriálu Hra o trůny z produkce HBO. Není to sice slibovaný trailer, ale aspoň něco. Seriál je natočený podle ságy "Song Ice & Fire" od George R. R. Martina. O první knize jsem nedávno psala - jmenuje se stejně jako celý seriál. Tahle řada je natočená podle druhé z knih a to sice Střetu králů.

CZ HBO oznámila, že: Premiéra pilotní epizody desetidílné fantasy Hra o trůny - realizované v produkci HBO - proběhne v pondělí 2. dubna, den po její premiéře v USA. Současně s vysíláním na filmovém kanálu HBO se seriál objeví rovněž ve "filmové knihovně" HBO On Demand.

Těším se těším na duben, děcká. Zde je můj překlad (!!kopírovat pouze se zdrojem!!) - moc jsem se s tím nemazlila - takže kdyby tomu někdo rozuměl líp, ..rádá tuhle verzi poupravím. Rozhodující je, že je to pojato jako Varysova hádanka, která se táhne až ke konci.. hezké.

PŘEKAD UPOUTÁVKY NA "2" SERII ~STÍN~
Varys mluví k Tyrionovi : Tři velcí muži. Král [Stannis Baratheon], kněžka [Melisandre] a bohatý muž [Tywin Lannister]. Každý z nich má svého žoldáka. Společně každý z nich učiní tomu žoldákovi nabídku, aby zabil ty další dva. Kdo přežije? Kdo zemře? Moc ve kterou lidé věří. Je to trik - stín na zdi. A i velmi malý člověk může vrhat stín na ty velké..
~NA ZÁKLADĚ NEJPRODÁVANĚJŠÍCH ROMÁNŮ~
Ženský hlas mluvící o Robbovi : Bojuješ za svržení krále.
Král Joffrey Baratheon říká Sanse Stark (s kuší namířenou na ni, samozřejmě): Zabiju tě a pošlu tak zprávu tvému bratrovi.
~NEJUZNÁVANĚJŠÍ SERIÁL ROKU~
Tyrion mluví k Cersei : Možná shledáváš, že je obtížné vládnout těm milionům lidí, kteří tě chtějí mrtvou.
~SE VRÁCÍ~
Daenerys: Já jsem Daenerys za bouře zrozená a vezmu si co je mé s ohněm a krví!
Arya: Každý může být zabit.
Tyrion říká Varysovi: Chápu, jak se tahle hra hraje..

the Vampire Diaries // 2009 (tv series)

25. ledna 2012 v 9:36 | Sikki
Tak jsem přemýšlela čím v téhle rubrice asi začnu. Nakonec padlo kladívko přímo na hřebíček a začnu pěkně od sklepa na půdu to bude totiž stejně dlouhá štreka.

Jedná se o americký seriál z produkce CW. ~The Vampire Diaries (Upíří deníky) jsou založeny na stejnojmenné sérii knih od spisovatelky L.J. Smithové. Na televizní obrazovky ho přivedl Kevin Williamson (Dawsonův svět). Pilotní epizoda byla odvysílána 10. září 2009 právě na stanici CW.

» Je to klasická upírárna 21.století. Akorát je to asi tak 20 tisíckrát zábavnější než Stmívání (mezi náma, fuj). První řada se nese v duchu válek dvou upířích bratří Stefana a Damona - jednoho hodného a druhého zlého - o milovanou Elenu, její rodinu a o její přátele... Začne to z pozvolna - takže kdo se nedostane za 5.díl automaticky na tenhle seriál zanevře. Hláškující Damon a překvapující rozuzlení některých záležitostí ..dělá z první řady dobrý odraz do řady druhé. Tam Damon z počátku stále hláškuje, ale pak mu začne téct do bot a z romanťárny se poprvé stává romanťárna s trochou hororových prvků. Třetí řada je touhle dobou někde u poloviny vysílaní no a navázala tam kde skončila ta druhá. Upíří trable s vkodlaky, hybridní problémy s čarodějkami, čarodějné průsery s duchy, duší problémy s lidmi a kombinace toho všeho se vším.

» Asi to nezní moc vábně ..pravdou je, že knížní předlohu bych nedopuručila ani nejhoršímu nepříteli, ale seriál vážně není špatnej. Scénář je dobře napsaný a herecké výkony takového Iana Somerhaldera nebo Niny Dobrev, která si vystřihla hned dvojroly, stojí za podívání.

pict (c) damon-online
 
 

Reklama